Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv kategorie „Co je to alternativní a augmentativní komunikace a jak s ní pracujeme“

Hmat

Dalším smyslovým vnímáním, které je nutné s dítětem s vývojovou dysfázií procvičovat, je vnímání taktilní. Na první pohled by se mohlo zdát, že je hmat pro rozvoj řeči nepodstatný, ovšem uvědomíme-li si, že vývojová dysfázie je porucha, která proniká do celé osobnosti, je třeba postihnout ve cvičení všechny složky, tudíž tedy i hmat. Celý příspěvek »


Co umíme nebo neumíme v 5-ti letech

V březnu Honzík oslavil páté narozeniny. V této souvislosti píši svůj blogový příspěvek o tom, co už umí, co ještě ne a jaké pomůcky používáme. Na můj blog totiž reagovalo několik maminek, kterým mé zkušenosti pomohly.  Měly také prosbu, abych podrobněji rozebrala, co vše s Honzíkem společně děláme.

Informace, zkušenosti, podrobnosti a časové propojení naší práce jsem připravila do několika blogových příspěvků a dnes je první „ublognutí“. Téma: sluchové vnímání. Celý příspěvek »


Naše materiály

Kromě toho, že využíváme při práci kostky, korálky, puzzle a další, tvoří podstatnou část i materiály,  které se snažím publikovat zde na webu. Budu ráda, pokud některý z nich pomůže komukoliv v práci. :-) Celý příspěvek »


Víc než tisíc slov

Každý den vymýšlím úkoly pro Honzíka. Úkol se řídí podle toho, co trénujeme, co neumíme. Cyklicky se musíme k úkolům vracet, zvyšovat obtížnost, prověřovat zda Honzík nezapomněl nějakou dovednost. Toho co bychom měli dělat je spousty. Celý příspěvek »


Jak pracujeme s „obrázkovou“ komunikací

V dnešním psaní bych vám ráda představila naše komunikační systémy a popsala pořadí, v jakém jsme je začali používat. Celý příspěvek »


Co to je Alternativní a augmentativní komunikace AAK?

Na své cestě k uplatnění alternativní a augmentativní komunikace u našeho Honzíka jsem slyšela spoustu názorů na uplatnění znaků a obrázků v komunikaci slyšícího dítěte. Jak  názory, které tuto formu zavrhovaly, tak i názory, které ji podporovaly. Celý příspěvek »